صفحه اصلی > اخبار > محتوای

منبع کریسمس: تولد عیسی

- Oct 20, 2017 -

گفته شده است که عیسی از روح القدس متولد شده توسط باکره مریم متولد شد. خدا فرستادۀ پیامبر گابریل را در خواب به صحبت با جوزف فرستاد، او را خواستار نبود ازدواج با مری که او ازدواج نکرده بود، اما ازدواج با او، و به نام فرزند "عیسی"، بدان معنی است که او مردم را از گناه نجات خواهد داد.


هنگامی که مری قرار بود تولید شود، دولت رومی دستور داد همه مردم به بیت لحم، ثبت نام خانوار خود را اعلام کنند. جوزف و ماری باید اطاعت کنند هنگامی که آنها به بیت لحم رسیدند، آب و هوا ضعیف بود، دو نفر بی نظیر نمی توانستند محل اقامت هتل را پیدا کنند، فقط یک صلیب می تواند موقتی باشد. در این لحظه عیسی متولد شد. بنابراین مری در لانه زنبوری متولد شد و عیسی را تولد داد. تولد عید قربان برای تولد عیسی در تاریخ 25 دسامبر برای کریسمس، سالهای جشن، برای جشن تولد عیسی مسیح تعیین می شود.


در آغاز قرن چهارم، 6 ژانویه جشنواره دوساله کلیساها در قسمت شرقی امپراتوری روم به منظور تولد و غسل تعمید عیسی شناخته شده بود، که به عنوان Epiphany شناخته می شود، همچنین به عنوان "جشنواره های نمایشگاهی" شناخته می شود ، خدا خود را از طریق عیسی به جهان نشان می دهد. تنها استثناء کلیسای لورا وجود داشت که فقط تولد عیسی تعمید عیسی را به یاد نیاورد. پس از آنکه مورخان در تقویم مورد استفاده مسیحیان رومی کشف شد، اسناد 354 دسامبر 2535 به ثبت رسید: "مسیح در بیت لحم، یهودا متولد شد." این مطالعه عموما معتقد است که 25 دسامبر با کریسمس ممکن است با کلیسای رومی 336، که در سال 355 میلادی در آنتیوخ، آسیا، در سال 430 میلادی به مصر اسکندریه برسد، آغاز می شود. کلیسای اورشلیم اخطار دریافت کرد، در حالی که کلیسای ارمنستان به 6 ژانویه ادامه داد. Epiphany تولد عیسی است.


اخبار مرتبط

محصولات مرتبط